درباره جمعه سیاه + فیلم

درباره جمعه سیاه + فیلم
حتما شما هم اسم "جمعه ی سیاه" یا " حراجمعه" یا "حراج جمعه" یا "بلک فرایدی"یا "Black Friday" به گوشتان خورده است. اما این ها دقیقا از کجا می آیند و چه معنی دارند؟

جمعه ی سیاه روز بالاترین و عجیب ترین تخفیف ها در آمریکا، کانادا و خیلی کشور های دیگر است. این روز آغاز خرید های سال نو و شلوغ ترین روز خرید در آمریکاست.

روز شکرگزاری

روز شکرگزاری از تعطیلات رسمی آمریکاست که در آخرین پنج شنبه ی ماه نوامبر (تقریبا یک ماه پیش از سال نو) جشن گرفته می شود.

این جشن در واقع جشن برداشت محصول بوده است.

از حدود 70 سال پیش، روز بعد از جشن شکرگزاری به عنوان آغاز خریدهای سال نو در نظر گرفته می شود.

جمعه ی سیاه

جمعه ی سیاه (Black Friday) اسمی غیر رسمی برای جمعه ی بعد از روز شکرگزاری در آمریکاست. در این روز بسیاری از فروشگاه های معتبر تخفیف های غیر معمول و بسیار بالایی ارائه می دهند. به همین دلیل جمعه ی سیاه شلوغ ترین روز خرید در آمریکاست.

تخفیفات استثنائی و بسیار بالا، سبب هجوم مردم می شود. به خاطر استقبال شدید مردم و ازدیاد مشتریان بسیاری از فروشگاه ها از نیمه شب شروع به فعالیت می کنند تا بتوانند پاسخ گوی مردم باشند. بالاترین فروش سالیانه ی فروشگاه های معتبر در سراسر دنیا در جمعه ی سیاه اتفاق می افتد.

فروشگاه ها در این روز حتی برخی کالاها را با زیان می فروشند تا بتوانند مشتریان را جذب کنند. فروش بالا هرچند با سود ناچیز، برای فروشندگان سودمند است. معمولا اجناس پرطرفدار به تعداد محدود عرضه می شوند، مشتریان تلاش می کنند قبل از تمام شدن آن اجناس، زودتر خرید کنند.

امسال (2019) جمعه ی سیاه مصادف است با 8 آذر ( 29نوامبر). برخی از فروشگاه ها فروش جمعه ی سیاه را از 2-3 روز زودتر آغاز می کنند یا تا 2-3 روز بعد از جمعه ی سیاه فروش فوق العاده ی خود را ادامه می دهند.

جمعه ی سیاه در کشورهایی مانند کانادا، انگلیس، ایرلند،استرالیا، آفریقای جنوبی، سوئد و مکزیک برگزار می شود و همچنان در سایر نقاط دنیا در حال گسترش است.

حراجمعه

در ایران هم به تازگی و در سال های اخیر برخی از فروشگاه های آنلاین با عباراتی مثل “حراجمعه” ، “جمعه ی شگفت انگیز” یا “یلدای شگفت انگیز” این برنامه را اجرا می کنند.

در حراجمعه می توانید کالا ها را با تخیف های بالا و قیمتی بسیار مناسب خریداری کنید اما برای خرید کالاهای پر طرفدار و خاص باید عجله کنید! زیرا این کالاها در حراجمعه به تعداد محدودی به فروش می رسند و ممکن است خیلی سریع موجودی آن ها به پایان برسد.

منبع: www.rosepack.com

ارسال نظر
(بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مختصر و مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.