چه طور گل‌فروش موفقی باشیم؟ گفتارسوم: شما «گل فروش» نیستید!

چه طور گل‌فروش موفقی باشیم؟ گفتارسوم: شما «گل فروش» نیستید!
گفتارهایی در باره ی اداره موفق گل فروشی - گفتار سوم

گل فروشی، فقط فروختن گل نیست. سوپرمارکت ها هم می توانند چند شاخه گل را بفروشند، کما این که تازگی ها در برخی شهرها این کار را هم می کنند. در شهرهای بزرگ سر بسیاری از چهارراه ها باکس های آماده ی گل به فروش می رسد. آیا این ها رقبای شما هستند و باعث کسادی کار شما می شوند؟ هم بله و هم نه. بیایید این را باور کنید که شما «گل فروش» نیستید، بلکه یک هنرمند «گل آرا» هستید. هر روز به خودتان یادآوری کنید که گل فروشی هنرکده است و گل فروش هنرمند است. آن چه بین شما و آن ها تمایز ایجاد می کند، هنر ارزشمند شماست.

گل یک کالای لوکس است. برای مشتری شما، گرچه قیمت مهم است ولی در درجه ی دوم اهمیت قرار دارد. مهم ترین چیز برای او، خاص بودن چیزی است که از شما می خرد. پس روی هنر گل آرایی تمرکز کنید و سعی کنید به این شیوه تمایز ایجاد کنید. مشتری باید واقعا حس کند که فرق هست بین خرید از شما و خرید از سر چهارراه. از گل های مرغوب تر و لوازم با کیفیت استفاده کنید.

همچنین به تجربه ی خرید مشتری توجه کنید. سعی کنید با تکیه بر فضای زیبا و عطراگین گل فروشی، خاطره ی خوبی از خریدش داشته باشد. برای اکثر مردم ورود به گل فروشی و خرید از آن، خودش یک تفریح است. این چیزی است که مشتری حتی در خریدهای آنلاین و اینستاگرامی گل، آن را ندارد. پس از این امکانات نهایت استفاده را بکنید.

منبع: www.rosepack.com

گفتار دوم را اینجا بخوانید.

گفتار چهارم را اینجا بخوانید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مختصر و مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.