چه طور گل‌فروش موفقی باشیم؟ گفتار دوم: از ویترین غافل نشوید

چه طور گل‌فروش موفقی باشیم؟ گفتار دوم: از ویترین غافل نشوید
گفتارهایی در باره ی اداره موفق گل فروشی - گفتار دوم

شما قطعات یدکی خودرو نمی فروشید! شما هنر و زیبایی می فروشید. ظاهر فروشگاه شما باید مجذوب کننده باشد. چینش گلدان ها، نمای بیرونی، تابلو، تمیزی فروشگاه، پوشش پرسنل، و حتی بوی فروشگاه، شخصیت کار شما را در ذهن مشتری می سازد.

مشتری باید وقتی از جلوی فروشگاه عبور می کند، هوس کند سری به داخل بزند. یک بار بیرون بایستید و به چشم یک مشتری نگاهی به درون کنید، ببینید صحنه ای که روبروی شماست احساس شادابی و سرزندگی گل را به شما منتقل می کند؟ آیا احساس می کنید یک آدم باسلیقه و با حوصله که عاشق گل است و مُد را هم می شناسد، پشت پیشخوان منتظر شماست؟ اگر چنین حسی نمی کنید، باید به فکر تغییرات باشید. اگر نمی دانید چه کنید، می توانید با هزینه ای معقول از یک طراح مشورت بگیرید.

از نکات کوچک غافل نشوید: مثلا گلدان های گل شاخه بریده را زیاد بزرگ انتخاب نکنید تا ظرف ها کم تر خالی بمانند و فروشگاه همیشه پُر به نظر برسد. کف مغازه و شیشه ها را همیشه خشک نگه دارید. برای لوازم جانبی کارتان از یک استند ثابت استفاده کنید تا همه چیز منظم باشد. در دکوراسیون از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا را باز کند. از نورهای گرم و آفتابی استفاده کنید. مهمترین چیزی که باید از بیرون دیده شود، خود گل است، نه نوشته ی نام فروشگاه. سعی کنید در ویترین بیرونی از گل های مصنوعی (البته از نوع مرغوب) استفاده کنید تا نمای بیرونی همیشه پُر و آراسته باشد. اگر چنین کنید، می توانید هر فصل آرایش گل های ویترین را عوض کنید و جلوه ای تازه به نمای بیرونی بدهید. اگر فروشگاه شما آفتابگیر است و عصرها ناچارید از سایبان استفاده کنید، حتما طرح مناسبی روی آن چاپ کنید. مطمئن باشید هزینه ای که برای ویترین می کنید ارزشش را دارد.

منبع: www.rosepack.com

گفتار اول را اینجا بخوانید.

گفتار سوم را اینجا بخوانید.

ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مختصر و مربوط به مطلب باشد.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.